Zastosowanie rur kwasoodpornych w kominie

Zastosowanie rur kwasoodpornych w kominie

Zastosowanie wkładów kominowych wykonanych z stalowych rur kwasoodpornych ma na celu znaczące zwiększenie efektywności instalacji grzewczej. Wykorzystanie tego materiału znacząco redukuje „zużywanie” się powierzchni wewnętrznej w kominie oraz znacząca redukcję osadzania się sadzy i spalin na jego powierzchniach.

Dzięki temu okresowe czyszczenie instalacji przebiega o wiele sprawniej i bezpieczniej dla otoczenia jak i samego użytkownika. Korozje w systemach grzewczych mogą również zagrażać zdrowiu i życiu ludzi – ich znaczące uszkodzenia mogą prowadzić do rozszczelnienia instalacji a w efekcie rozprowadzenia niebezpiecznych substancji po pomieszczeniu. Rury kwasoodporne redukują występowanie korozji do minimum.

Rury kwasoodporne

Rury kwasoodporne mogą również pracować w wysokich temperaturach oraz są odporne na różne substancje chemiczne powstałe w procesie spalania. Są stosowane przede wszystkim w zaawansowanych instalacjach przez wzgląd na swoją niezawodność i wytrzymałość, ale znajdą również zastosowanie w normalnych domach, przy których jakość wykonania ma największe znaczenie.

Połączenie takich rur może odbywać się na wiele sposobów – najbardziej zalecanym jest tutaj zespawanie konstrukcji. W sytuacjach, kiedy może być to zadanie utrudnione, stosowane są specjalne połączenia z materiałów kompozytowych bądź jednolitych. Przy doborze łączeń oraz projektowaniu całej instalacji zaleca się skonsultowanie jej z odpowiednim ekspertem, który doradzi procesy technologiczne odpowiednie do naszych potrzeb.