Zwiedzanie z przewodnikiem

Zalety zwiedzania Krakowa z przewodnikiem

Gdy zamieniamy się w turystę pragnącego poznać tak duże miasto jak Kraków, mamy niewielkie szanse, by dokonać tego samodzielnie. Zwłaszcza jeżeli dysponujemy ograniczonym czasem.

Wiele osób preferuje wycieczki i zwiedzanie samodzielnie, mówiąc, że nie lubią być pod presją czasu, zwiedzać to co im się narzuca, robić wszystko na czas. Jednak, gdy jesteśmy w takim mieście jak Kraków, mieście o ponad tysiącletniej tradycji i dysponujemy określoną ilością dni na jego zwiedzanie, nic nie zastąpi przewodnika z Krakowa, który zna swoje miasto „od podszewki”.

Jak zwiedzać Kraków?

Kraków można zwiedzać na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy przyjeżdżając do dawnej stolicy. Przewodnik potrafi po pierwsze umiejętnie tworzyć trasy zwiedzania, tak aby zachowały one logiczną, historyczną i logistyczną całość, a po drugie dostosować te trasy do czasu jakim dysponujemy i do naszych preferencji.

Gdy oczekujemy, że przede wszystkim poznamy historię tego miasta, poprowadzi nas przez najbardziej odległe w czasie zabytki, gdy chcemy poznać sztukę miasta i jego artystów odwiedzimy muzea i najbardziej urokliwe zakątki, a gdy marzymy, by poznać najciekawsze miejsca współczesnej kultury poprowadzi nas przez kluby, festiwale, umożliwi uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach.

Zalety zwiedzania z przewodnikiem

Dobry przewodnik pomoże nam znaleźć odpowiedni hotel, wskaże najmodniejsze miejsca Krakowa, poprowadzi tam gdzie toczy się życie. Nie sposób poznać dobrze takie miasto jak Kraków samodzielnie i bez żadnej pomocy. Każda próba ogarnięcia tak ogromnej przestrzeni w czasie i geografii skazana jest na porażkę. Każdy przewodnik, mimo że ma przygotowaną trasę zwiedzania, może ją w każdym momencie zmienić, by dostosować do swojej grupy turystów. Inaczej zwiedza się miasto z grupą osób starszych, inaczej z małymi dziećmi. Tylko umiejętne dobranie zakresu zwiedzania gwarantuje, że po jego zakończeniu będziemy odczuwać satysfakcję, że poznaliśmy jego najskrytsze zaułki, dawne tajemnice i przez chwile staliśmy się cząstką mitycznego i tak niezwykłego Krakowa.