Wybor odpowiedniego kija golfowego

Jak wybrać odpowiedni kij do golfa dla siebie?

Każdy z nas ma swoją ulubioną dyscyplinę sportową. Jeśli lubimy biegać kupujemy wygodne buty, jeśli gramy w piłkę, to właśnie ona jest najważniejsza. Do każdej z tych dyscyplin potrzebny jest odpowiedni strój. Tak jest również w przypadku golfa. Na polu golfowym obowiązują określone zasady. Dotyczą one zarówno odzieży jak i sprzętu. Trzeba pamiętać o kilku zasadach decydując się na zakup kija golfowego. W przeciwnym razie możemy zostać okrzyknięci złym graczem lub nabawić się bólu.

Wybór kija golfowego

Na co należy zwrócić uwagę idąc do sklepu sportowego w poszukiwaniu kija golfowego. Wybór z pewnością nie pogranicza się do koloru. Najważniejsza jest bowiem jego konstrukcja, która jest uzależniona od dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest nasz wzrost a drugą odległość nadgarstka od ziemi. Zarówno jedną jak i drugą wartość możemy sami ocenić. Dokonajmy pomiaru zanim udamy się do sklepu. Należy pamiętać, że wykonujemy go w obuwiu do gry w golfa. Ocena wzrostu jest prosta z kolei ocena odległości nadgarstka od ziemi może sprawić niektórym z nas odrobinę problemów. Jak ją prawidłowo wykonać? Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy innej osoby. My stajemy prosto, ręce mają opadać swobodnie wzdłuż ciała a druga osoba mierzy odległość między linią nadgarstka a podłożem. Jeśli jesteśmy sami skorzystajmy z ołówka i zaznaczmy na ścianie miejsce, gdzie znajduje się nadgarstek a następnie sami zmierzmy długość odcinka od podłoża do zaznaczonego miejsca. Aby pomiar ten był ważny należy go wykonać dla obydwóch rąk i wyliczyć wartość średnią. Gdy już posiadamy informacje o naszych parametrach możemy udać się do sklepu golfowego- Golfhelp w którym sprzedawcy pomogą nam w wyborze odpowiedniego kija golfowego.

Drugą ważną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest ta, że im bardziej doświadczony gracz, tym kij golfowy powinien być lepszy. Początkującemu graczowi na pewno wystarczy zwykły i najtańszy produkt. Z kolei temu z dłuższym stażem przyda się porządny sprzęt. W tym drugim przypadku znaczenia mają także twardość trzonka tzw. shaftu, do której wyliczenia należy wziąć pod uwagę odległość, jaką zwykle przelatuje piłka. Drugim elementem, na jaki zwracają uwagę doświadczeni golfiści jest rozmiar gripa, czyli części za którą trzymany jest kij golfowy, dobierany jest on do rozmiaru dłoni. Kolejną cechą dobrze dopasowanego kija golfowego jest odpowiedni stopień odgięcia łopatki uderzającej w piłkę, zwanej przez golfistów lie angle.

Kij golfowy to wbrew pozorom szereg tajemniczych nazw. Poszczególne części maja ogromne znaczenie w grze jaką jest golf. Dzieje się tak ponieważ tu właśnie jak nigdzie indziej liczy się precyzja. Czasami jeden milimetr ma ogromne znaczenie. Inne są zasady kupowania kija golfowego przez profesjonalistę i inne, gdy nabywa go konsument w celach rekreacyjnych.