Kamień dekoracyjny na ścianie

Układanie kamienia dekoracyjnego na ścianie – krok po kroku

Profesjonalne układanie naturalnego kamienia dekoracyjnego na ścianie to zadanie dla doświadczonych fachowców. Trzeba wiedzieć jak się za to zabrać, aby prace posuwały się naprzód w zadowalającym tempie. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby zakupić odpowiedniej jakości kamień dekoracyjny. Do wyboru ma się wiele jego odmian, dlatego decyzja musi być przemyślana. Potem należy zająć się za zagruntowanie podłoża, na którym kamień ma zostać ułożony. Należy to zrobić bardzo starannie, dzięki czemu będzie można bez większych problemów umieścić zakupione materiały na ścianie.

Przygotowanie elementów dekoracyjnych do montażu na ścianie

Ważne jest też, aby odpowiednio elementy dekoracyjne przygotować, tzn. najlepiej będzie, jeśli zetrze się dokładnie ich krawędzie, ale też usunie wszelkie zabrudzenia z warstwy wewnętrznej, często znajdują się tam jakieś grudki. Nie może ich być na kamieniu dekoracyjnym, ponieważ wtedy będą się one źle układały na przygotowanym wcześniej podłożu, a raczej nikt nie będzie z tego powodu zadowolony. Następnie można przejść do etapu nakładania kleju na kamień dekoracyjny, należy robić to równomiernie, aby nie było żadnych pominiętych miejsc. Nieuważna praca grozić może odpadnięciem materiału od ściany po krótkim czasie użytkowania, a to może spowodować większe szkody.

Układanie kamienia dekoracyjnego na ścianie

Kolejnym krokiem jest fachowe układanie kamienia dekoracyjnego na ścianach. Oczywiście należy robić to równo, aby całość pięknie prezentowała się na ścianie, można robić to przy pomocy poziomicy. W razie potrzeby należy dociąć płytki, tak aby nie było żadnych uchybień w układanej konstrukcji. Całość może zająć trochę czasu, ale dzięki temu pomieszczenie, w którym kamienie dekoracyjne będą układane będzie prezentowało się zdecydowanie lepiej niż do tej pory. Ostatnim etapem prac jest zabezpieczenie kamienia dekoracyjnego na ścianie, należy materiał zaimpregnować specjalnym preparatem. Dzięki temu zwiększy się prawdopodobieństwo tego, iż dane elementy będą służyły domownikom przez wiele lat i nie odpadną same od ściany, a także nie będą narażone na zabrudzenia i uszkodzenia.