Rzeczoznawca Samochodowy Zambrów – cennik

Rzeczoznawca Samochodowy Zambrów – cennik

Rzeczoznawcy samochodowi w Polsce działają na podstawie wydawanych przez odpowiedni urząd certyfikatów, jednak są to niezależne firmy i działalności. Oznacza to, że nie istnieją dokładne przepisy, które mówiłyby, ile dokładnie ma zarabiać rzeczoznawca samochodowy oraz jak ma wycenić swoją pracę. Tak jak w innych branżach, ostateczny koszt poniesiony przez klienta jest w dużej mierze zależny od tego, jak wiele pracy musi włożyć rzeczoznawca w konkretne zlecenie. Biorąc pod uwagę, że każde z nich jest nieco inne, trudno o ustandaryzowany cennik. Zależy od wielu rynkowych czynników.

Co wpływa na cenę ekspertyzy rzeczoznawcy samochodowego?

Tym, co w głównej mierze wpływa na cenę całej usługi, jest koszt roboczogodziny rzeczoznawcy. Oznacza to, że klient z mniejszego ośrodka miejskiego, takiego jak Zambrów musi ponieść nieco mniejsze koszty, niż klient z dużego miasta. Poza tym trzeba też uwzględnić, jak duży jest zakres wykonanej pracy przez rzeczoznawcę. Nieco inaczej wygląda proces wyceny samochodu osobowego, niż dużego auta ciężarowego, jachtu, lub samochodu, który został zniszczony w specyficzny sposób, a oględziny trwają długie godziny.

Za wycenę samochodu osobowego, który nie jest zniszczony, a klient potrzebuje jedynie wyceny na potrzeby określenia podatku akcyzowego, trzeba zapłacić nie więcej jak 250 zł. Jeśli jednak auto jest uszkodzone i wymaga szczegółowych oględzin, koszt może wzrosnąć do kilkuset złotych. To samo dotyczy samochodów z ponadnormatywną utratą wartości, których wycena jest nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna. Cena dotyczy samochodów osobowych, a także samochodów dostawczych i maszyn rolniczych oraz przemysłowych.

Dokładniejszy cennik rzeczoznawcy poznasz pod linkiem – www.tbekspert.pl/rzeczoznawca-samochodowy

Rzeczoznawca samochodowy w Zambrowie – ile kosztuje usługa?

W zakres usług realizowanych przez rzeczoznawców wchodzi także rekonstruowanie przebiegów zdarzeń drogowych. Spektrum prac, które się w tym zakresie wykonuje, jest bardzo szerokie. Podobne analizy kosztują od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych, jednak zazwyczaj w Zambrowie takie usługi nie są droższe nić około pięć tysięcy złotych. Dotyczy to rekonstrukcji realizowanych na potrzeby sądów lub rozmowy z ubezpieczycielami komunikacyjnymi.

Na ostateczną cenę wpływa między innymi poziom złożoności zdarzenia, a także to, w jaki sposób ma zostać przedstawiona analiza. Rzeczoznawcy realizują dokładne animacje w postaci prezentacji 2D lub 3D w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Muszą być jednak zostać zrealizowane w sposób adekwatny do sytuacji, a jeśli materiał jest realizowany na potrzeby sprawy sądowej, to musi być jak najbardziej dokładny.