Rury żaroodporne do kominów – cennik

Rury żaroodporne do kominów – cennik

Rury żaroodporne do kominów występują w szerokiej ofercie cenowej. Koszt tego produktu zależy od kilku elementów, w tym m.in. od producenta rur oraz klasy stalowej blachy żaroodpornej, z której zostały one wykonane. Im wyższa jakość materiału, tym cena jest wyższa, np. blacha chromoniklowa w gatunku 1.4828 wg DIN 17441 jest bardziej odporna na wysoką temperaturę niż blacha 1.4404, dlatego też jej cena jest nieco wyższa.

Istotnym czynnikiem warunkującym cenę owych rur kominowych jest przede wszystkim średnica i długość wkładu. Im dłuższa rura, tym jest ona droższa, ze względu na konieczność użycia większej ilości materiału do jej wytworzenia.

Kominowe rury żaroodporne – cena

Ceny rur żaroodpornych do kominów zaczynają się już od około 40-45 zł w przypadku rury o grubości 1 mm, średnicy 120 mm i długości 0,33 metra. Rura o długości 6 metrów to z kolei wydatek rzędu 1400-1500 zł. Producenci zazwyczaj posiadają na swych stronach internetowych cenniki oferowanych przez siebie produktów, dlatego chcąc poznać konkretne koszty interesującej nas rury od danego wytwórcy, najlepiej jest zajrzeć na jego stronę firmową, zgłosić się do niego bezpośrednio z prośbą o przesłanie wyceny lub też poszukać informacji cenowych w sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących tego rodzaju towary. Co ważne, zarówno producenci w swych serwisach firmowych, jak też sklepy czy składy budowlane, często organizują różnego typu promocje, podczas których można zakupić poszczególne towary po okazyjnych kosztach. Dzięki temu można nabyć rurę żaroodporną do komina w o wiele bardziej korzystnej, niż zazwyczaj, cenie.