Likwidacja mieszkań Warszawa - jaki jest koszt takiej usługi?

Likwidacja mieszkań Warszawa – jaki jest koszt takiej usługi?

Różne sytuacje, takie jak generalny remont, przeprowadzka czy sprzedaż nieruchomości zmuszają właścicieli do całkowitego opróżnienia mieszkania z zalegających w nim mebli i sprzętów. Taka operacja nie jest prosta z punktu widzenia organizacji i potrzebnych ku temu zasobów. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi likwidacji mieszkań, oferowanej przez lokalne firmy.

Likwidacja mieszkań – na czym polega?

Usługa likwidacji mieszkań to usługa, która obejmuje wszystkie prace związane z oczyszczeniem i opróżnieniem wskazanej przez klienta przestrzeni. Zawiera w sobie wszystkie konieczne do wykonania czynności, takie jak rozbiórka i demontaż mebli i sprzętów, wyniesienie wszystkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, transport oraz ewentualną utylizację wszystkich zgromadzonych odpadów. Dokładny zakres prac zawsze wskazywany jest przez klienta i na tej podstawie wyceniana jest usługa.

Likwidacja mieszkań Warszawa – ile kosztuje?

Bardzo często usługa taka wyceniana jest indywidualnie, bez z góry ustalonego cennika. Takie praktyki wynikają z wielu czynników, które mogą decydować o ostatecznej wartości takiej usługi. Wśród elementów, które mają bezpośredni wpływ na cenę usługi likwidacji, wymienić można czas przeznaczony na realizację zadania, odległość mieszkania od usługodawcy, ilość mebli i sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu, piętro, dostępność kontenerów na odpady oraz ewentualna konieczność transportu i utylizacji odpadów. Dlatego też po dokładną wycenę najlepiej zgłosić się bezpośrednio do usługodawcy, który na podstawie zebranych informacji oszacuje wartość zlecenia. Cena opróżnienia pomieszczeń może więc wahać się w graniach od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Co ciekawe w niektórych przypadkach usługodawcy oferują darmowe opróżnianie mieszkań. Dzieje się tak, jeśli w mieszkaniu znajdują się sprawne sprzęty oraz meble, które po wyniesieniu firma likwidująca zabierze ze sobą. Taką możliwość również trzeba jednak uzgodnić wcześniej z dostawcą usługi, ponieważ nie zawsze musi się on na to zgodzić.

Samodzielna organizacja oczyszczania mieszkania wymaga wielu czynności i prac, które trzeba dokładnie zaplanować. Potrzebna jest wiedza z zakresu demontażu, kontener na wyniesione odpady, transport oraz przede wszystkim czas i zasoby ludzkie. Często może okazać się, że zaplanowanie takiego procesu każe się nieefektywne ekonomicznie w porównaniu z wynajęciem profesjonalnej usługi. Firma EkoBus oferująca likwidację mieszkań to profesjonaliści dysponujący odpowiednim sprzętem, dzięki czemu szybko i sprawnie oczyszczą każde pomieszczenie.