Zasłony do domu

Jakie zasłony najlepiej będą pasować do salonu?

Zasłony przeżywają swoją drugą młodość. Coraz częściej pojawiają się nie tylko w tradycyjnie urządzonych wnętrzach, ale również w nowoczesnych i stylowych. Jednak dobranie odpowiednich zasłon to sztuka o której trzeba trochę wiedzieć, zanim się za nią zabierzemy. Dlatego dziś opowiemy jak wybrać odpowiednią zasłonę do salonu.

Funkcja zasłon

Przede wszystkim musimy zastanowić się do czego zasłona ma nam służyć. Jeżeli jej funkcja jest tylko dekoracyjna, wtedy możemy wybierać wśród niezliczonej ilości wzorów i kolorów oraz możemy tworzyć finezyjne ozdoby z wykorzystaniem zasłon i firanek. Jeśli jednak zasłona ma ograniczać wpadanie światła do pokoju, wtedy musimy zdecydować się na nieprześwitujące i grubsze tkaniny, dodatkowo luźno opuszczone.

Zasłony dopasowane do salonu

Aby zasłony dobrze się prezentowały muszą być dopasowane do pomieszczenia. Ta zasada jest podwójnie ważna w przypadku salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu oraz do którego zapraszamy gości. Jeżeli ściany są ciemne, wtedy najlepiej sprawdzą się zasłony w jasnych i jeśli to możliwe ze zwiewnych materiałów. Jeśli natomiast ściany są jasne, a pomieszczenie duże, możemy sobie pozwolić na ciemne i masywne zasłony. Pamiętajmy, aby do typu zasłon dobrać także odpowiedni karnisz- te delikatne i wzorzyste dobrze będą się prezentować z równie zdobnym karniszem. Zasłony o praktycznej funkcji oraz te proste i minimalistyczne lepiej wyglądają z prostym, mało widocznym karniszem.

Jeżeli chcecie by pomieszczenie emanowało elegancją i klasą, zasłony powinny być w tym samym odcieniu co ściany. To bezpieczny wybór, który zawsze się obroni. Sprawdzi się także u osób, które nie wiedzą, w którą stronę chcą pójść z wystrojem swojego salonu. 

W odważnych salonach, w których nie boicie się łączyć wzorów i kolorów, zasłony także mogą być jednym z elementów podkreślających ten styl. Wtedy warto wybrać model w intensywnym odcieniu, który sprawi, że okno będzie stanowić centrum salonu. Dodatkowo intensywne barwy lepiej kryją niż te delikatne, więc takie zasłony lepiej obronią nas przed światłem.

Wszystkie rodzaje zasłon, o rożnych wzorach i kolorach są dostępne w sklepie: http://www.swiatfiranzaslon.pl/zaslony/

Jak widać znalezienie odpowiednich zasłon do salonu nie jest takie trudne, kiedy wiemy jak szukać!