Ozdoby choinkowe z filcu

Jak zrobić ozdoby choinkowe z filcu – krok po kroku

Na choinkę możemy zawieszać różnego rodzaju ozdoby choinkowe. Ostatnio coraz bardziej popularne stały się ozdoby z filcu, które nadają choince niesamowicie piękny wygląd. Co jeszcze warto wiedzieć to to, że ozdoby choinkowe z filcu możemy przygotować samodzielnie.

Jak zrobić ozdoby choinkowe z filcu krok po kroku?

Na początek musimy na tekturze narysować wzór ozdoby choinkowej, którą chcemy wykonać. Następnie dokładnie wycinamy wzór z tektury. Kiedy już wytniemy cały wzór naszej ozdoby, to teraz wyciętą ozdobę kładziemy na filcu i od rysujemy naszą ozdobę.

Zanim jeszcze przystąpimy do wycinania to możemy na ozdobie namalować różnego rodzaju wzory, jakie lubimy i możemy to wykonać za pomocą dowolnego markera a najlepiej, żeby były one w różnych kolorach. Kiedy już odpowiednio namalujemy różne wzory markerem na naszej ozdobie, która jest na filcu, to wtedy możemy przejść już do wycinania i najlepiej tutaj użyć dużych dekoracyjnych nożyc.

W taki sposób tworzymy najprostsze ozdoby choinkowe z filcu, ale także możemy w miarę możliwości czasowych stworzyć coś trudniejszego jak na przykład choinki czy bałwanki. To są najpopularniejsze ozdoby, ale jeżeli mamy własne pomysły to możemy stworzyć jeszcze inne ozdoby wedle własnego uznania.

Jeszcze ładniejszym pomysłem na ozdoby choinkowe z filcu, ale już trochę bardziej czasochłonnym są ozdoby, które są w różnych kolorach połączone za pomocą igły oraz nici. Tutaj już musimy się więcej napracować i każdą część ozdoby wyciąć z innego koloru filcu, ale później efekt finalny jest naprawdę fantastyczny i takie ozdoby filcowe świetnie prezentują się na choince czy też w innych miejscach naszego domu.

Co będziemy potrzebować do wykonania ozdób choinkowych z filcu?

Oczywiście najważniejszym materiałem jest sam filc i możemy go kupić w różnych kolorach takich jak na przykład biały, czarny, niebieski, zielony czy też czerwony i wtedy możemy mieszać ze sobą kolory. Ozdoby choinkowe w różnych kolorach i połączone w jedną całość tworzą naprawdę piękną ozdobę, której będą nam zazdrościć wszyscy goście.

Dodatkowymi elementami, które będą nam potrzebne to również cekiny, koraliki, wata i mulina, a do połączenia tego wszystkiego wystarczy nam zaledwie igła i nitka. Do pracy możemy poprosić również dzieci, które z pewnością będą zainteresowaną taką pracą, bo dla nich będzie to świetna zabawa.

Jeżeli nie mamy własnego pomysłu na ozdoby choinkowe, to możemy znaleźć w internecie wiele różnego rodzaju szablonów, które wystarczy tylko wydrukować, a następnie przyłożyć do materiału, jakim jest filc i wyciąć odpowiedni kształt.