Układanie paneli Kraków

Jak zamontować panele podłogowe?

Montażem paneli podłogowych można zająć się samodzielnie, nie jest to duże wyzwanie dla osób, które mają spore umiejętności techniczne i zajmują się pracami domowymi. Jeżeli jednak nie posiadasz takich umiejętności montaż paneli możesz zlecić zakładowi parkierciarskiemu (parkietypanele.pl). Najpierw należy skupić się jednak na doborze odpowiednich paneli, a więc warto wybrać odpowiedni dla siebie wzór, model, ale także dobrać ich rozmiar, tak aby nie zabrakło ich podczas prac montażowych. Najlepiej zakupić kilka sztuk więcej, aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana sprawnie. Nie można jednak zapomnieć wtedy o takich elementach jak: złączki, listwy przypodłogowe, czy też specjalna mata pod panele. Dzięki takim elementom cały proces zostanie wykonany prawidłowo.

Montaż paneli podłogowych

Panele powinno układać się tak, jak pada światło, w kierunku prostopadłym do okna, wtedy można zaoszczędzić dużo energii oraz czasu. Przyklejać można je do wyżej wspomnianej maty, dzięki czemu zajdzie całkowita pewność tego, że będą się idealnie trzymały podłoża i okażą się wytrzymałym rozwiązaniem. Zadbają one oczywiście o odświeżenie mieszkania, które stanie się bardziej stylowe i nowoczesne. Warto pamiętać również o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć podłoże, do czego można użyć odpowiednich wymiarów folii, wtedy też z podłożem nie stanie się nic złego, a cały proces montażowy przebiegnie zdecydowanie szybciej.

Ważne jest to, aby zacząć układanie paneli od rogów, ponieważ właśnie z rogami ma się najwięcej pracy, gdy to na nich kończy się układanie. Wtedy trzeba panele umiejętnie przyciąć, aby wyglądało to estetycznie, a więc warto oczywiście zaoszczędzić sobie tego procederu i rozpocząć od rogów, chociaż zachodzi duże prawdopodobieństwo tego, iż przycinanie okaże się jednak konieczne. Kluczem do sukcesu jest wykonanie odpowiednich pomiarów, chociaż dużą rolę odgrywać będą tutaj wymiary danego pokoju, w którym montuje się panele. Do przycinania paneli wykorzystać można specjalną piłkę, która będzie dobrze naostrzona. Zwykle nie ma problemów z tym, aby skutecznie je przyciąć, jednak należy zrobić to bardzo precyzyjnie, aby efekt był zadowalający.