Jak wybrac dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać solidne biuro rachunkowe?

Nie każdą firmę stać na stworzenie własnego działu księgowości, zresztą nie w każdej firmie jest to rzeczywiście potrzebne. Dla przedsiębiorcy rozpoczynającego dopiero własną działalność gospodarczą lub dla stosunkowo niewielkiej firmy najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zewnętrznego biura rachunkowego do obsługi swojej firmy.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Z przykrością trzeba przyznać, że również biura rachunkowe, czyli teoretycznie instytucje zaufania publicznego, bardzo często posługują się nieprawdziwymi informacjami w celu pozyskania klientów. Dlatego, gdy przymierzamy się do zatrudnienia konkretnego już biura rachunkowego sprawdźmy ich referencje.

Zacznijmy od zweryfikowania wykształcenia osoby, której powierzamy prowadzenie naszych dokumentów. Wobec pojawienia się na rynku szkolnictwa dziesiątków kierunków czy kursów dokształcających, bardzo łatwo jest zagubić się w tych informacjach. Biuro rachunkowe podpisując z nami umowę, musi podpisać dokument, w którym bierze na siebie odpowiedzialność za błędy księgowe. Zrobi to tylko, gdy jest pewne swoich umiejętności, czyli posiada stosowne wykształcenie. Zwróćmy uwagę, czy osoba prowadząca biuro rachunkowe ukończyła studia magisterskie rachunkowo-podatkowe. Sam licencjat nie wystarczy.

Ważnym argumentem za wyborem konkretnego biura rachunkowego będzie jego przynależność do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zyskujemy w ten sposób gwarancję, że nasze przyszłe biuro rachunkowe przykłada wagę do stałej aktualizacji i doskonalenia kwalifikacji zgodnie z przepisami prawa, standardami zawodu, dobrą praktyką i etyką.

Obowiązkiem biura rachunkowego jest posiadanie ubezpieczenia OC. Gwarantuje to przedsiębiorcy ochronę przed błędami świadomymi lub nie każdego z pracowników biura rachunkowego włączonego w obsługę naszej firmy. Warto również sprawdzić kompetencję pracowników biura rachunkowego. Zdarza się, że zatrudniają one studentów do wprowadzania do systemu informacji księgowych klientów. Tutaj często dochodzi do pomyłek, które weryfikowane są przez wiele następnych miesięcy.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcom poszukującym solidnego biura rachunkowego do prowadzenia księgowości twojej firmy koniecznie sprawdź ofertę biura rachunkowego Rosco Tax prowadzonego przez doświadczanego doradce podatkowego.