Jak uzywac perfum?

Jak używać perfum?

Perfumy to nieodłączny element codzienności nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, jednak wybór odpowiedniego zapachu zawsze sprawia wiele problemów. Jeśli jednak zostanie on już odnaleziony, warto stosować go według określonych zasad, ponieważ nie ma nic gorszego niż duszący zapach perfum, który roznosi się po całym pomieszczeniu. Minimalizm w tym przypadku jest bardzo ważny, a psikanie odpowiednich miejsc na ciele przedłuży trwałość danego zapachu, dzięki czemu nie jest konieczne sięganie po perfumy co kilkanaście minut. W jaki jednak sposób należy używać perfum?

Umiar w stosowaniu

Perfumy pachną dosyć intensywnie, jednak osoba, która aplikuje je na ciało, po krótkim czasie przestaje je wyczuwać, dlatego tez decyduje się na kolejne psiknięcia, nie mając świadomości tego, iż osoby znajdujące się w jej najbliższym otoczeniu mogą na tym ucierpieć. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ węch po kilku minutach przyzwyczaja się do danego zapachu, przez co już go nie wyczuwa, jednak nie oznacza to, iż całkowicie się ulotnił, gdyż jest cały czas wyczuwalny przez inne osoby znajdujące się w pobliżu. Z tego też względu stosując perfumy, nie należy przesadzać z ilością psiknięć, pamiętając również o tym, aby nie stosować kilku zapachów naraz, ponieważ taka mieszanka może się okazać zabójcza dla najbliższego otoczenia. Długość utrzymywanie się zapachu zależy także od jakości używanych perfum. Nie warto oszczędzać kupując podróbki lub tańsze zamienniki. Tańsze perfumy można kupić w internecie, ale trzeba korzystać ze sprawdzonej perfumerii z dobrymi opiniami.

Perfumowanie ciała, a nie ubrań

Wiele osób popełnia bardzo poważny błąd, a mianowicie zamiast ciała perfumuje ubranie, którego kolory pod wpływem działania perfum mogą się odbarwić. Oczywiście nie należy psikać całego swojego ciała, ponieważ nie o to w tym wszystkim chodzi, jednak warto skupić się na kilku najważniejszych miejscach, które bardzo długo utrzymują zapach. Ciało należy zatem perfumować w miejscach o podwyższonej ciepłocie, czyli w okolicach nadgarstków, karku, dekoltu, szyi, a także w zgięciach ramion. W tych miejscach zapachy utrzymują się bardzo długo i najlepiej wydobywają wszystkie nuty danego zapachu. Stosując perfumy, warto również pamiętać o tym, aby aplikować je na czyste ciało, ponieważ w innym przypadku może powstać nieprzyjemna mieszanka zapachowa, która zabije przepiękną woń perfum.