Nauka plywania

Jak skutecznie nauczyć się pływać?

Mimo, że nasz kraj ma ponad 500 km morskiej granicy, że w wielu miastach jest więcej niż jeden basen, cały czas ogromna ilość mieszkańców naszego kraju nie potrafi pływać. Te zaległości powoli ulegają zmianie. Dzięki temu, że wiele szkółek pływackich stworzyło również ofertę nauki pływania dla dorosłych pragnących nauczyć się tej umiejętności, na basenach możemy dostrzec i tę grupę “uczniów”. Sprawdź ofertę nauki pływania w firmie Agama Sport.

Jak skutecznie nauczyć się pływać?

Jeżeli pływamy słabo, albo wcale i bardzo chcemy się tego nauczyć, nie ma nic lepszego niż nauka pływania pod opieką trenera. Mogą to być indywidualne zajęcia, przynajmniej na początek, jeżeli w ogóle nie pływamy lub w niewielkiej grupie przyjaciół czy po prostu w grupie uczniów. Jeżeli przez całe życie baliśmy się wody i ogarnia nas panika, gdy tracimy grunt pod nogami , świadomość, że blisko nas jest trener, którego jedynym zadaniem jest pilnować, żebyśmy się nie utopili, daje niesamowity komfort. W skrajnych przypadkach trener jest z nami w wodzie, wtedy nasza pewność siebie wzrasta automatycznie.

Naukę pływania warto zacząć z pomocą popularnych przyrządów; desek, makaroników, różnego rodzaju nakładek na ręce. Jesteśmy wtedy dużo spokojniejsi ufając przyrządowi, że w razie czego zawsze nas uniesie, doskonała do tego celu jest deska. Można skorzystać z płetw, jednak lepiej to zrobić, gdy pokonamy już pierwsze leki. Natomiast płetwy dają niesamowitą frajdę. Szczególnie, gdy dopiero uczymy się pływać i jeszcze nie wiemy czy naprawdę to lubimy, płetwy absolutnie nas przekonają, że pływanie jest jednym z najbardziej przyjaznych sportów i może dać wiele radości. 

Naukę pływania warto zacząć dwoma stylami, :”na plecach” i “żabką”. Pływanie na plecach pomoże nam opanować świadome utrzymywanie się na powierzchni wody, przygotuje nas do różnych sytuacji, gdy na przykład woda zalewa nam twarz i krztusimy się. Uczy nas regulacji oddechu i koordynacji. Po takich lekcjach można przejść do żabki , ale koniecznie zanurzając głowę w wodzie. W trakcie tego stylu uczymy się oddychać, i pływać w sposób skoordynowany.