Manicure hybrydowy w domu

Jak samodzielnie w domu wykonać manicure hybrydowy?

Jeśli lubimy manicure hybrydowy i regularnie korzystamy z tej usługi u kosmetyczki, warto rozważyć zakupienie odpowiedniego sprzętu, aby robić to w domu. Jest to jednorazowe większe zainwestowanie pieniędzy, ale bardzo szybko się nam zwróci. Zaoszczędzimy także czas, który zwykle poświęcamy na dojazdy do kosmetyczki, a ponadto będziemy niezależne i taki manicure będziemy mogły wykonać w każdym momencie.

Czego będziemy potrzebować?

Niezbędne do wykonania takiego manicure są przede wszystkim: lampa do hybryd oraz baza i top. Nie możemy oczywiście zapomnieć o lakierze hybrydowym do paznokci. Należy także zakupić aceton niezbędny do zdjęcia lakieru hybrydowego, a także cleaner, który stosujemy podczas robienia manicure. Warto także zainwestować w dobrej jakości pilniczek, kostkę polerującą i coś do pozbywania się skórek, czyli przyrządy niezbędne także przy klasycznym manicurze.

Manicure hybrydowy zaczynamy od zrobienia klasycznego manicure, czyli pozbycia się skórek oraz nadaniu paznokci odpowiedniego kształtu i długości za pomocą pilniczka. Następnie używamy kostki polerującej aby pozbyć się resztek wszystkich substancji, które mogły zostać na paznokciach i przecieramy je wacikiem nasączonym cleanerem. To pozwoli nam na to by lakier hybrydowy długo się trzymał. Następnie nakrywamy płytkę paznokcia bazą. Wystarczy jedna warstwa i utwardzamy ją pod lampą najlepiej przez ok. 30 sekund, ale warto przeczytać na swojej lampie jaki jest proponowany czas, ponieważ lampy różnią się między sobą. Następnie nakładamy warstwę lakieru o wybranym kolorze i również utwardzamy pod lampą na przynajmniej 60 sek. Nakładamy taką ilość warstw jak jest potrzebna. Przy ciemnych, intensywnych kolorach wystarczą dwie warstwy, jednak lakiery jaśniejsze wymagają czasem więcej. Ostatnią fazą jest położenie topu. Pamiętajmy by zrobić to bardzo dokładnie wtedy paznokcie będą się długo trzymały. Na koniec przecieramy wszystkie paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem, aby pozbyć się lepkości.

Tak wykonany manicure hybrydowy powinien nam służyć przez około 2 tygodnie.