Jak prawidłowo przeprowadzić montaż komory chłodniczej?

Jak prawidłowo przeprowadzić montaż komory chłodniczej?

Pierwsze etapy prac

Na początku należy przygotować miejsce do montażu komory. Powinno się upewnić, że jest to minimum odstęp 0,5 m od ściany i sufitu. Podłogę na, której komora ma stanąć powinna być wypoziomowana oraz płaska. Ten etap prac powinien także zawierać w sobie wyznaczenie miejsce, gdzie znajdzie się agregat.

Następnie należy ułożyć płyty podłogowe w wybranym miejscu. Ważne jest, aby szczeliny montażowe były do góry. Płyty powinny być ze sobą połączone bardzo ściśle, tak aby nie było widocznych żadnych szczelin. Do takiego ściśnięcia może posłużyć młotek gumowy lub inne narzędzie o podobnym charakterze. Później w płycie podłogowej należy umieścić narożnik z płytą ścienną. Proces wygląda w ten sposób, że kolejne płyty ścienne umieszcza się w szczelinach montażowych. Tutaj należy również zadbać o ścisłość całego projektu i dobić gumowym młotkiem ścianę, tak aby przylegała. Oczywiście należy zwrócić uwagę na siłę z jaką się to robi, ponieważ przy zbyt dużej mocy wypustki montażowe mogą ulec uszkodzeniu.

Zadbanie o agregat i odpływ wody

W pierwszej kolejności należy zadbać o od mierzenie odległości pomiędzy szynami montażowymi agregatu i zaznaczyć je na ścianie komory. Później należy je wyciąć w odpowiedni sposób. Jeśli dziury będą delikatnie za duże 0,5 cm- 1 cm nie stanowi to żadnego problemu. Otwory pod agregat należy wyciąć za pomocą szlifierki kątowej albo innego urządzenia, które sprawdzi się w piłowaniu metalu. Po wykonaniu tej czynności powinno się stworzyć otwór odpływu wody, który będzie posiadał spadek skierowany w stronę agregatu.

Agregat musi znaleźć się na ścianie komory. Otwory montażowe powinny zostać przygotowane według określonego projektu. Po stworzeniu projektu należy umieścić przewód grzewczy w przeznaczonej do tego rurce i podłączyć do agregatu. Jeśli pozostanie nadmiar rurki wystarczy ją po prostu odciąć.

Nadszedł moment na końcówkę prac, która polega na zamontowaniu drzwi chłodniczych. Należy wybrać stronę, w którą będą się otwierały i następnie przykręcić zawiasy do drzwi, a później przyśrubować do ściany. Jeśli chodzi o płyty sufitowe powinny zostać one mocno dobite do siebie, tak aby były szczelne.

Więcej o prawidłowym montażu komory chłodniczej znajdziesz pod adresem URL.