Skarpetki

Jak nie gubić skarpetek w praniu?

Chyba każdy z nas doświadczył kiedyś poszukiwania tej drugiej skarpety. Stawiając wszytko na jedną kartę udowadniając przede wszystkim sobie, że z pewnością obie skarpety z tej konkretnej pary umieścił w bębnie pralki. Tymczasem, gdy następuje ściąganie suchego prania, już na tym etapie okazuje się, że na suszarce czy na sznurku znajduje się tylko jedna z pary skarpetek. I nie pomagają szybkie poszukiwania, pewność, że czynność prania była wykonywana absolutnie świadomie i nie ma prawa zabraknąć żadnej skarpetki.

Co zrobić żeby nie gubić skarpetek podczas prania?

Można temu zaradzić stosując kilka sztuczek logistycznych, które pozwolą nam na całkowite wyeliminowanie tego problemu z naszego rozpędzonego życia.

  • Pierwszym z nich jest połączenie obu skarpetek od jednej pary i włożenie ich do do pojemnika na brudną bieliznę  w taki właśnie sposób. Nie czekajmy, żeby to zrobić już na etapie prania, bo jedna ze skarpet może nam się zagubić jeszcze wśród brudnego prania. Skarpety można połączyć kilkoma sposobami, np.: klipem biurowym lub agrafką.
  • Kolejny sposób będzie chyba najłatwiejszy. Nauczmy się sami i nauczmy nasze dzieci wkładać do pojemników z brudami skarpetki zawsze ze sobą związane. Nie za mocno, żeby łatwo było je rozwiązać wkładając do pralki, ale jest to najbardziej komfortowy sposób niewymagający od nas żadnych dodatkowych atrybutów.
  • Innym sposobem będzie wykorzystanie do prania skarpetek woreczka do prania. Można je kupić w wielu sklepach. Najlepiej byłoby, gdybyśmy nabrali zwyczaju codziennego wkładania skarpet do woreczka. Wtedy, żadna z nich nie zagubi nam się w przepastnym koszu z brudną bielizną. Woreczek powinien wisieć w wygodnym miejscu, na przykład na bocznej ściance kosza. Wtedy mamy go zawsze pod ręką i nie musimy dokonywać zniechęcających poszukiwań. Gotowy woreczek wrzucamy do pralki, a po wypraniu rozwieszamy każdą skarpetkę.
  • Zaraz po wypraniu całego wsadu, rozwieszamy skarpetki na sznurku czy suszarce od razu parami, a gdy będą suche, rolujemy każdą parę razem i w taki sposób umieszczamy w szafie.

Jeżeli zgubiłeś swoją skarpetkę w praniu i już straciłeś nadzieje na jej odnalezienie zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu ze skarpetkami online, na którym możesz kupić nowe kolorowe skarpety, które odzwierciedlą twoja osobowość.