Sprzedaż domu

Dlaczego przy sprzedaży domu warto skorzystać z biura nieruchomości

W wielu różnych sytuacjach dochodzi do tego, że musimy sprzedać swoją nieruchomość. Czasami wyjeżdżamy do pracy za granicę i musimy spędzić tam kilka lat, a czasami po prostu nie jesteśmy w stanie opłacać rachunku za dom, gdy mieszkamy sami i chcemy go sprzedać, aby kupić sobie mniejsze mieszkanie.

Niestety w wielu sytuacjach nie mamy pojęcia o tym, jakie umowy przygotować oraz jak i na ile wycenić swój dom, dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które pracują w biurach nieruchomości.

Dlaczego przy sprzedaży domu warto skorzystać z biura nieruchomości?

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o tym, że chcemy skorzystać z usług pośrednictwa nieruchomości jest to, iż samodzielnie ciężko nam znaleźć klienta na nasz dom. Biura nieruchomości prowadzą swoje własne prywatne serwisy ogłoszeniowe, jak również mają dostęp do setek czy nawet tysięcy klientów, którzy już coś u nich kupili lub sprzedali, więc za pomocą krótkiej informacji mogą ogłosić, że mają nowy piękny dom na sprzedaż.

Kolejnym wielkim plusem jest to, że za niewielką opłatą pracownik warszawskiego biura nieruchomości (www.biurocosmopolitan.pl) doda nasze ogłoszenie o sprzedaży domu w wielu różnych serwisach, dzięki czemu nasze szanse na sprzedaż kilkukrotnie wzrosną. Samodzielnie, gdybyśmy chcieli to robić to zajęłoby nam to bardzo dużo czasu i poza tym nie wiedzielibyśmy o wielu różnych serwisach ogłoszeniowych, o których wie tylko biuro nieruchomości.

Następnym czynnikiem, który wpływa mocno na to, aby korzystać z usług biur nieruchomości jest profesjonalne wykonanie zdjęć naszego domu. Możemy oczywiście sami amatorską kamerą czy kiepskim aparatem wykonać zdjęcia, ale gdy przyjedzie do nas pośrednik nieruchomości, to on dokładnie już wie, które miejsca należy sfotografować, aby potencjalny klient mógł zobaczyć jak wygląda nasz dom na sprzedaż.

Biuro nieruchomości również przygotuje dla nas niezbędne dokumenty, które będą nam potrzebne do zawarcia umowy o sprzedaż naszej nieruchomości. Jest to kolejna czynność, na którą musielibyśmy poświęcić samodzielnie czas, a dodatkowo nie znając prawa możemy popełnić wiele błędów, które mogą wykorzystać dobrze znający się nabywcy domów i mieszkań.

Jeżeli chodzi o umowę, którą warto podpisać z biurem nieruchomości, to jest to umowa na wyłączność, która daje wiele pozytywnych możliwości. Możemy dzięki temu umieścić ogłoszenie o sprzedaży naszego mieszkania w najlepszych bazach bezpośredniej wymiany ofert oraz nasza oferta będzie reklamowana z pełną galerię zdjęć, szczegółowymi opisami, oraz z lokalizacją. Dodatkowo nasze ogłoszenie zostanie również umieszczone w prasie branżowej.