Firana "Makarony"

Czy firany “makarony” są jeszcze modne?

Firany “makarony” to takie z wieloma częściami, podzielonymi na wiele części, niego przypominające frędzle, kilka lat temu zaczęły podbijać polskie i europejskie wnętrza.

Czy jednak ciągle są popularne?

Ciągle klienci bardzo często o nie pytają i wciąż należą do najpopularniejszych firan na rynku. Co prawda ci, którzy chcą je kupić, często zastanawiają się, czy nie będzie problemu z ich konserwacją. Faktycznie, jest to nieco bardziej skomplikowane niż chociażby w przypadku firanek “siatek”. Niemniej można je czyścić samodzielnie i wcale nie trzeba ich oddawać do drogich pralni chemicznych.

A do jakich wnętrz i pokojów najbardziej pasują firany typu “makarony”? Na pewno lepiej sprawdzą się do wnętrz utrzymanych w stylu bardziej klasycznym czy też rustykalnym. Natomiast jeśli chodzi o domy czy mieszkania mocno nowoczesne czy też minimalistyczne, to tam nie zawsze tego typu firanki muszą dobrze wyglądać. Najczęściej są stosowane do dużych pokojów, na przykład do przestronnego salonu. “Makarony” będą też świetne do okien balkonowych. Ale wiele osób wykorzystuje firanki tego typu w bardziej kreatywny sposób, na przykład jako parawany dzielące jakąś przestrzeń w domu lub jako ciekawa ozdoba do drzwi.

Firany “Makarony” – modne oraz praktyczne

“Makarony” są nie tylko jednak modne, ale też bardzo uniwersalne oraz praktyczne. Można je układać na bardzo wiele sposobów – w końcu nie mają one żadnych ściągaczy czy ograniczników, więc nie ma problemu z modelowaniem ich na bardzo różne sposoby. Dlatego też takie firanki często wybierają osoby, które lubią ciekawe i nieszablonowe wzory. Kolejne zalety “makaronów” to też świetna przepuszczalność światła oraz to, że dają bardzo dobry dostęp do okien.

Wydaje się więc, że “makarony” nie muszą się obawiać o spadek popularności w najbliższym czasie. Choć nie komponują się może z minimalistycznymi wnętrzami, to jednak ciągle większość Polaków zdecydowanie preferują bardziej klasyczne wnętrza. Firanki “makarony” pozostaną więc pewnie w naszych wnętrzach i jeszcze długo będą zdobiły nasze okna. Firany “Makarony” w dobrej cenie możesz kupić w sklepie online na: http://www.swiatfiranzaslon.pl/firany/