Ceramiczne systemy kominowe – charakterystyka

Jeśli posiadamy w domu piec lub kominek, z pewnością dbamy o to, aby cały jego system był w pełni sprawny i nie zagrażał naszemu zdrowiu lub życiu. Mowa tutaj o przypadkach pożaru sadzy spowodowanym nieuszczelnieniem kanału kominowego oraz o zatruciu śmiertelnym tlenkiem węgla.

Tlenek węgla

Owa substancja nazwana także cichym zabójcą nie posiada zapachu, smaku, nie widać jej, ani nie powoduje np. podrażnienia oczu. Jedynymi objawami zatrucia jest ostry ból głowy, wymioty oraz utrata przytomności. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy wybrać odpowiedni system kominowy dla domu oraz rodzaj pieca. Jednym z takich rozwiązań może być jego ceramiczna wersja.

Ceramiczne systemy kominowe

Jest to połączenie systemu dwuwarstwowego z trójwarstwowym w ramach jednego ciągu kominowego. Jego zaletą jest przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Wykorzystuje się go w piecach z otwartą komorą spalania napędzanymi paliwem takim jak węgiel, drewno, eko– groszek czy gaz do palenia. Kominy ceramiczne są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury. Ponadto nie dochodzi w nich do groźnego pożaru sadzy. Poza tym jest prosty w czyszczeniu dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, który wyściela go w środku. Ciąg kominowy składa się z mocno zespawanych ze sobą elementów, więc nie ma mowy o rozszczelnieniu takiej instalacji. Kolejną zaletą tego produktu jest możliwość zmiany paliwa bez potrzeby wymieniania całego systemu kominowego, co jest bardzo ciekawym i oszczędnym rozwiązaniem.

Ceny takich kominów nie są wygórowane jednak ich jakość mówi sama za siebie.