Szkolenia umiejetnosci osobiste

10 najbardziej cenionych umiejętności miękkich

Jeżeli wciąż zastanawiasz się dlaczego pracodawcy odrzucają twoją kandydaturę lub też dlaczego tak ciężko idzie Ci dogadywanie się ze swoimi współpracownikami czy ludźmi w ogóle i często jesteś posądzany o nieradzenie sobie w pracy, choć dajesz z siebie wszystko, czas zwrócić uwagę na umiejętności miękkie.

Ta tajemnicza nazwa określa wszystkie te cechy i umiejętności, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, dbać o siebie i innych oraz stawiać czoła wyzwaniom. To wprost kluczowe cechy dobrego pracownika i warto szkolić je jak najwcześniej. Sprawdź ofertę firmy Maciołek oferującej szkolenia miękkie w Krakowie.

Dziś powiemy wam o 10 najbardziej cenionych umiejętnościach miękkich!

  1. Organizacja czasu własnego i innych- pracodawcy nie zależy na tym abyś pracował dużo, ale abyś przynosił korzyści firmie. A do tego konieczna jest organizacja własnego czasu, oraz innych, jeśli zarządzasz grupą ludzi.
  2. Rozwiązywanie problemów- sprawne radzenie sobie z przeciwnościami jakie się pojawiają na twojej drodze bardzo ułatwi życie tobie i twojemu otoczeniu.
  3. Kreatywność- większość miejsc pracy dąży do ciągłego udoskonalania swoich projektów i wprowadzania na rynek nowych, nieznanych rzeczy. Pracownik, który nie posiada kreatywności jest więc mało przydatny.
  4. Umiejętność pracy pod presją i radzenie sobie ze stresem- presja czasu i stres to czynniki notorycznie spotykane w dzisiejszych czasach. Radzenie sobie z nimi jest wręcz konieczne do przetrwania.
  5. Umiejętności pracy w grupie i nawiązywanie kontaktów- prawie zawsze jesteś zmuszony do pracy z innymi, dobrze by była to owocna i przyjemna współpraca
  6. Samodyscyplina- w końcu nikt nie chciałby mieć pracownika, którego trzeba wciąż pilnować i który zostawiony sam sobie przestaje być produktywny. Samodyscyplina jest także kluczowa w efektywnym dążeniu do celu.
  7. Niezawodność- silnie połączona z poprzednią cechą. Świadomość, że można na Ciebie liczyć i że zawsze wywiążesz się ze swojego zadania jest na wagę złota.
  8. Samodzielność- szczególnie pożądana cecha w miejscach, gdzie od początku do końca należy przeprowadzić jakieś dłuższe zadanie. Samodzielny pracownik nie dokłada przełożonym zadań i nie wzbudza obaw, czy wszystko zostanie wykonane jak należy.
  9. Elastyczność- czyli umiejętność dostosowywania się do nowych warunków i otwartość na nowe propozycje. Nieoceniona w nowoczesnych przedsiębiorstwach.
  10. Pozytywne nastawienie do pracy i zakładu- nikt nie lubi pracować z kimś wiecznie niezadowolonym i zachowującym się jakby praca była karą. Aby być dobrze odbieranym musisz tworzyć pozytywną aurę wokół siebie!

Jak widać, są to umiejętności, jakie wyćwiczyć może prawie każdy, a tworzą z Ciebie ogromnie atrakcyjną osobę w oczach pracodawcy!